Kto má záujem navštíviť zubára? Aj keď niektorí lekári majú samých seba na vysokej úrovni, myslím, že nikto. Dokonca ani svojich kamarátov.

Nedávno som bol v zubnej ordinácii. Bol to pre mňa stres, aj keď išlo len o výmenu plomby. Röntgenový senzor s prstami lekára nepríjemne tlačil na moje podnebie, na čo nasledovali dve injekcie anestézie. Ale ani to mi nepomohlo od stŕpnutého pocitu úst. Nebudem ani písať o kofferdame, keď musíte prehĺtať s otvorenými ústami ako kojené dieťa.

Stará plomba slúžila viac ako 5 rokov. Dúfam, že aj tá nová prežije tak dlho. Hoci bol zub s životne dôležitou buničinou a nebol napadnutý veľmi vážne, premýšľal som nad tým, či by som nepodstúpil niečo trvalejšie. Nedokážem si to predstaviť robiť veľmi často. Ale viem, že pacienti, ktorí veľmi často
chodia k zubnému lekárovi, aby niečo napravili, a ich situácia s ďasnami a zubami sa veľmi zhoršila.

V detstve pacientovi vybrali bočný rezák omylom (?!). A počas 15 rokov mal adhesivný mostík, čo znamenalo kompozitom vytvorený a prilepený zub o susedný. Praská sa každého pol roka až 1 rok.

IMG_1818

Môžete odhadnúť stav kanínu na fotke so symetrickým. Centralný rezák je tiež  „unavený“. Je škoda, že nemôžem vložiť implantát bez ťažkej a neprípustnej ortodontickej a chirurgickej liečby kvôli koreňovej konvergencii.

20638608_1475468665830142_7479300938095892299_n

Rozhodol som sa ísť trochu nezvyčajným spôsobom, ktorému dávam prednosť v prípade chýbajúceho bočného rezáka. Vytvoriť korunu len s jedným podporným očným zubom. Vedecké vysvetlenie a opodstatnenie tejto metódy si môžete prečítať v tomto prieskume(Rus). Pokroky: hygienické, menej invazívne, lacnejšie, menej práce s centrálnym.

IMG_1828

Očný zub bol pripravený dost konzervatívne, ale nie príliš na dosiahnutie hrúbky a sily. Prosím dávajte pozor, ako bol vyvŕtaný pred „kompozitnou terapiou“ a vytvoril by sa kaz. Centrálny bol obnovený kompozitnou výplňou.

IMG_1830

Nemôžem povedať, že je to navždy. Dokonca aj najpresnejšie ošetrenie nemôže slúžiť viac ako 10-15 rokov. Má túžbu radikálne zmeniť úsmev. Teraz má čas o tom porozmýšľať.