My môžeme zlepšiť tvar a farbu zubov keramikou a to nazývame biela estetika, ale to stačí? Či môžeme nechať ďasná bez korekcie a úsmev v každom prípade bude pekný? Je ružová estetika taká dôležitá, alebo robíme iba zbytočné zákroky? Poďme to pozrieť.

Mladá pacientka prišla pre estetickú liečbu, uprednostňovala fazety. Po rýchlom vyšetrení povedal som jej, že nie je možné dosiahnúť krásneho výsledku bez korekcie ďasna.

Je očividné, že nemôžeme urobiť rovnaké centrálne rezáky bez predlženie korúnky zuba. Je to jedno z najdôležitejších aspektov estetiky úsmevu. Úroveň ďasna je všade rozdielna.

Preto som najskôr urobil elektrochirurgickú korekciu ďasna a odstránenie zbytočnej kosti okolo pravého centrálneho rezáka.

Aj bez keramiky sme dosiahli oveľa lepší výsledok ako o tom svedčí hore uvedený obrázok. Po zahojení som urobil 9 keramických fazet.

As you see even without ceramics the result is much better. After healing I made 9 ceramic veneers

Ako ste si mohli všimnút, biela estetika neexistuje bez ružovej. Dosiahnutie reprezentatívneho výsledku nie je možné bez komplexného plánu liečby: chirurgie a keramiky.